Krem Rengi YENİ Yün KAZAK ÖRNEĞİ

Tıklayınız :) sizi seviyorum ben yaaa...

YAPILIŞI ( Yabancı bir Örgü Dergisinden Alıntıdır.)

 

MALZEMELER:

500 gram ip.

Şiş No : 8 yada 9

14 ilmek ve 16 sıra = 10 cm

42 bedene göre...

ARKA PARÇA : 54 cm = 80 ilmekle başlanır. B şemasında görüldüğü üzere *4 düz 2 ters* ve *...* arası sıra sonuna kadar tekrarlanır. 15 cm yani 36 sıra örünce A şemasındaki gibi 23 ilmek kenarlarda kalmak üzere, ortadaki 34 ilmek üzerine şemadaki gibi örneğimizi kurarız. Arka 37 cm 90 sıra olunca kolları için birkez 3 ilmek keseceğiz. Sonra 2 defa 2 ilmek ve 4 defada 1er .lmek keseceğiz.

OMUZ : Kol kesiminden 19 cm 46 sıra sonra omuzu 3 kerede bitireceğiz. Önce 5 ilmeği sıra sonunda örmeden dönün, diğer sırada aynı şişe gelince yine bu sefer 6 ilmeği daha toplam 11 ilmeği örmeden dönün ve bu şekilde 3 kerede omuzu kesin.

Şemalarda yaka ve kol kesiminde kaçar ilmek keseceğiniz ve hangi sırada bunu yapacağınız detaylı bir şekilde yazılı. Biraz karmaşık gibi görünsede son derece basit 2 3 5 şeklinde yazılı ise 2 rakkamı kaçıncı sırada arttırma yada eksiltme yapacağımızı... 3 rakkamı kaç ilmeği eksiltip yada arttıracağımızı...5 te örneğin bu kesme yada arttırma işlemini kaç defa tekrarlayacağınızı gösterir. Çok sayıda KIŞLIK ÖRGÜ MODELLERİ yayınlayacağım için bunu sürekli sizlere tekrarlamak istiyorum. Yinede Örneklerde takıldıklarınızı yorumlar bölümüne yazdığınızda elimden geldiğince cevaplamaya çaılşacağım.

Tıklayınız :) Umarım beğenirsiniz

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !